Thunder throttle Blazers с 62 точки, изравнени за петата най-голяма победа в историята на NBA
Снимка: theguardian.com
The Guardian | 2024-01-12 | 08:09:19

Джош Гиди има трипъл-дабъл като OKC победи Портланд 139-77 Марж от 62 точки съответства на петата най-голяма победа в историята на NBA

Shai Gilgeous-Alexander вкара 31 точки, Josh Giddey направи трипъл-дабъл и Оклахома Сити Тъндър надмина Портланд Трейл Блейзърс със 139-77 в четвъртък вечерта, победа с 62 точки, която съответства на петото най-голямо поражение в историята на НБА .

„Беше почти като перфектна буря, ако трябва да бъда честен с вас“, каза треньорът на Портланд Чонси Билъпс. „Нищо наистина не проработи за нас.“

Оклахома Сити разби предишния си рекорд за печалба от 45 точки, поставен два пъти през сезон 2012-13. Тъндър се изравни с Минесота Тимбъруулвс за най-добър рекорд в Западната конференция с 26-11.

Тъндър бяха в грешния край на най-големия удар в НБА, загуби със 73 от Мемфис на 2 декември 2021 г. Гилджъс-Александър не игра този ден, но си спомня, че е бил засрамен от съотборниците си.

„След този мач го разгледахме , и ние просто си обещахме никога повече да не изпитваме това чувство“, каза той. „Мисля, че изразходвахме малко гориво, за да стигнем до мястото, където сме тази вечер.“

Това беше втората най-тежка загуба на Трейл Блейзърс, след като паднаха с 65 до Индиана на 27 февруари 1998 г.

Джейлън Уилямс вкара 21 точки, Чет Холмгрен добави 19, а Гиди имаше 13 точки, 10 борби и 12 асистенции за деветия си трипъл-дабъл в кариерата като Тъндър стреля 57% от терена. Това беше пълна победа за отбора на Оклахома Сити, който спечели в Маями предната вечер и се върна у дома в 3 часа сутринта в четвъртък.

„Мислех, че преодоляхме няколко препятствия тази вечер, “, каза треньорът на Thunder Марк Daigneault. „Мислех, че първото беше началото на мача, колко бяхме готови да играем и енергията, която успяхме да генерираме, очевидно, с тежък график, което е стъпка напред. Това е умът над материята. И тогава другото препятствие беше играта с преднина … Мислех, че играхме доста добре с преднина, и в двата края на пода.“

Анферни Саймънс от Портланд вкара 14 точки, а Скуут Хендерсън имаше 13 при 4-за-21 стрелба. Трейл Блейзърс стреляха само 27,7% от игра.

От друга страна, Оклахома Сити имаше 41 асистенции при 53 отбелязани гола от игра.

„Искам да кажа, това беше, шешш – не е много добре да се каже за това за нас“, каза Билъпс. „Искам да кажа, ще кажа това. Мислех, че генерирахме доста добър външен вид през първото полувреме. Фактът, че не успяхме да направим почти нищо, ни обезсмисли.”

Хендерсън вкара първите пет точки в мача, преди Тъндър да отговори с 22-2, за да вземе контрол. Върхът на серията беше странен кош на Холмгрен. Той караше до ръба при бърз пробив и на практика беше преодолян отзад от Джерами Грант от Портланд. По някакъв начин Холмгрен хвърли топката през рамото си и в обръча, за да даде преднина на Оклахома Сити с 18-7.

Оклахома Сити доминираше оттам, увеличавайки преднината си до 75-7 39 на полувремето. Разочарованието на Портланд кипна, когато Шедън Шарп и Билъпс бяха отсъдени за технически фалове при 1:45 до края на втората четвърт.

Тъндър продължи през второто полувреме. Гиди хвърли пас като куотърбек почти по дължината на игрището и намери Уилямс за слагане, за да изведе Тъндър с 86-46. Оклахома Сити изпревари Трейл Блейзърс с 43-17 през третата четвърт, за да вземе предимство от 118-56 в четвъртата.

Източник: theguardian.com